Prvý jesenný deň a výzdoba

<strong>Prvý jesenný deň a výzdoba</strong>

Jesenná rovnodennosť a s ňou aj prvý jesenný deň prichádza každý rok v období od 21. – 24. septembra. Jesenná rovnodennosť je deň, kedy slnko pri svojom zdanlivom pohybe na oblohe prekračuje rovník a stáča sa k južnej pologuli. Práve tento okamžik je začiatok každej jesene. Deň sa vyrovnáva svojou dĺžkou noci a mení sa aj charakter počasia. Slnko by malo teda vyjsť presne na východe a zapadnúť presne na západe. Rovnodennosť nastáva 2x do roka: v jari a na jeseň.

Pre väčšinu z nás je jeseň doba, ktorá prináša nielen zhoršujúce sa počasie, ale tiež je to doba zberu, zavárania uchovávania potravín na zimu. Naši predkovia odporúčali hľadať v období jesenného slnovratu vnútornú harmóniu a rovnováhu. Využívali najmä bylinky nazbierané v priebehu letných mesiacov. V tomto období prichádza aj tak obľúbené babie leto, kedy môžeme pozorovať poletujúce ľahké pavučinky. Dni sa začínajú krátiť a dĺžka noci získava navrch.

Jeseň je plná farieb, a preto teší naše oko. S tým súvisí aj naša výzdoba domova. V pradávnej severskej mytológii mali sviatok bohovia Mabon a Herfest. Jesennú rovnodennosť slávili starí severania 21. septembra. Bol to čas poďakovania za hojnú úrodu. Symbolicky sa potom blížil koniec čarodejníckeho roku. Domovy sa zdobili jesennými plodmi, farbami v odtieňoch červenej, hnedej a zlatej farby, klasmi obilia. Tým ľudia prinášali do svojich príbytkov pestrosť a kúzlo jesene. Snažili sa však vyhýbať farbe sivej ako symbolu dažďa a chladných mrazivých dní. Tekvice, obilné snopy a klasy sú aj v súčasnosti ideálnou ozdobou domov, bytov a terás, pretože prinášajú pozitívne vibrácie naplnené slnkom za obdobie predchádzajúceho leta. Túto tradíciu s obľubou držia naši rakúski a nemeckí susedia, ale už aj u nás nájdeme mnoho prekrásne vyzdobených domovov.

Pozvite si farby jesene domov

Náš obchod máme tradične pripravený na skvelú a farebnú výzdobu. Poďte si ho vyzdobiť tak, aby ste sa v ňom cítili dobre a dekorácie vám priniesli spomínané pozitívne vibrácie.

Jesenná výzdoba prinesie do vášho domova tu správnu atmosféru. Nechajte sa inšpirovať a vyberte si tú najlepšiu.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.