Tekvicové dekorácie nikdy neomrzia

Tekvicové dekorácie nikdy neomrzia

Aj keď Halloween nie je práve slovenský sviatok, jeho obľuba u nás v posledných rokoch stále rastie. Určite za to môže aj nesporný pôvab tekvíc, ktorých sýta oranžová farba dokáže prežiariť aj pochmúrne jesenné dni. Ale aby sme si svoje domovy vyzdobili tekvicovými dekoráciami, nemusíme byť vôbec vyznávači tejto anglosaskej tradície. Pretože tekvice nepatria len Halloweenu, ale i našej slovenskej jeseni. Vybrala som pre Vás pár tipov na výzdobu bytov, domov aj záhrady, snáď sa Vám budú páčiť.

Prvú vec, ktorú Vy aj Vaše návštevy vidíte, sú vstupné dvere. A práve na nich je určená táto veselá dekorácia z textilu a slamy, ktorá každého uvíta svojím úsmevom. Farebne zladené stužky vkusne ozdobia predovšetkým drevené dvere, ale nielen ich.

Na stôl, príborník alebo poličku je určená LED lampa v tvare tekvice s originálnym štruktúrovaným povrchom. Vďaka trom gombíkovým batériám, ktoré sú súčasťou dodávky, a šetrným LED diódam Vám toto svietidlo bude svietiť veľmi jasne a veľmi dlho.

Tiež kvetinový aranžmán s tekvicou je určený k ozdobe stolov a ďalších nábytkových plôch. Pestrofarebná tekvica tu plní funkciu vázy a vkusná kytica z tráv, kvetín, bobúľ a farebného lístia s  výškou 35 cm bude krásne dekorovať každý kút Vášho domova.

Ak máte radi prírodné ozdoby, potom Vám nesmie chýbať táto bohato zdobená dekorácia v tvare lastúry. Je z prírodného prútia s tekvicami, bobuľami a farebnými listami. Vďaka svojmu tvaru sa bude výborne hodiť napríklad na komodu, stôl či okenný parapet.

A pretože je ešte stále relatívne pekné počasie, môžete si pár ozdôb v tvare tekvíc obstarať aj na balkón, terasu alebo záhradu. Solárne svetlá sú v našom sortimente veľmi obľúbeným produktom. Svietiaca tekvica krásne osvetlí Vašu skalku alebo záhradný chodníček. Cez deň jednoducho akumuluje denné svetlo, aby potom večer jej rozžiarená tvár úsporne presvetlila Vašu záhradu.

Ozdobnú textilnú tekvicu, ktorú Vám chcem odporučiť ako ďalšiu, budete musieť umiestniť niekam, kde neprší. Bude jej to slušať napríklad niekde pod strieškou, pri vchodových dverách alebo v altáne. Je veľmi pekne spracovaná so striedavými plochami sýto oranžového a vzorovaného materiálu.

A mojím posledným tipom pre Vás je roztomilý svietnik v tvare dievčatka s tekvicami. Táto dekorácia sa bude hodiť aj ako malý milý darček. S vonnou čajovou sviečkou vytvorí príjemnú a útulnú atmosféru.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.