Starostlivosť o pokožku a vlasy po zimnom období

Starostlivosť o pokožku a vlasy po zimnom období

Počas zimy sa vplyvom teplotných výkyvov a iných podmienok Vaša pokožka vysušuje a červená. Vlasy strácajú svoju silu a lesk, lámu sa , sú krehké a často aj rozštiepené. S prvými jarnými lúčmi je tak dobré dopriať vlasom aj pokožke povzbudenie a predovšetkým poriadnu regeneráciu. Viete, ako na to?

Starostlivosť o pokožku

V zime pokožka stráca svoj ochranný film, a preto sa vysušuje a stráca prirodzenú vlhkosť. Je to spôsobené nielen mrazom a snehom, ale aj prechádzaním z chladu do tepla a horúcou sprchou, ktorú si všetci určite radi doprajeme, keď vonku mrzne. Ako sa teda o pokožku postarať, aby bola na jar opäť svieža a zdravá? balzam

Pokožka na rukách trpí v zime najviac, preto je potrebné venovať jej zvýšenú pozornosť. Podľa potreby si natierajte ruky niekoľkokrát denne krémom. Vhodný je nechtíkový, pretože obsahuje Jóbovi olej a vitamín E, ktorý kožu regeneruje. Pleť na tom po zime nie je onič lepšie, preto sa postarajte aj o ňu. Či už rôznymi výživnými maskami (vyhnite sa tým hĺbkovo čistiacim, ktoré pokožku vysušujú) alebo peelingom. Je dôležité ju natierať krémami s obsahom vitamínu E. Vašej pleti rozhodne prospeje denný a nočný krém s arganovým olejom, ktorý podporuje obnovu buniek. Nezabúdajte na pravidelný pitný režim. Ten hydratuje Vašu pokožku.  Zároveň je dobré dopĺňať stravu o vitamín C, ktorý je veľmi dôležitý pre zdravie vašej pleti. Podieľa sa totiž na tvorbe proteínov a kolagénu. Taktiež pravidelne doprajte svojej pokožke peeling, predovšetkým sa zamerajte na miesta, kde máte kožu zrohovatenú. Po obrúsení ju hydratujte balzámom. Denne, hlavne po kúpeli, je vhodné natierať sa telovým mliekom, ktorý Vašej koži navráti vlhkosť.

Starostlivosť o vlasy

Každý chce mať vlasy zdravé a krásne, ale ako toho docieliť po zime, keď vlasy vyzerajú skôr ako chemlon? Stavte na vyživujúce a regeneračné vlasové kúry a masky. Zároveň je dobré navštíviť kaderníka, ktorý Vám účes zastrihne a zbaví vás tak rozštiepených končekov, ktoré vlasy zaťažujú. Investujte tiež do lepšieho šampónu, ktorý vlasy revitalizuje. Ich štiepeniu [péče o vlasy] tak môžete účinne zabrániť používaním špeciálneho prípravku s obsahom provitamínu B5 a proteínov zo pšeničných klíčkov. Tento prípravok sa navyše postará o to, aby Vaše vlasy neboli spľasnuté.

Dávate pri starostlivosti o pokožku prednosť kúpeným prípravkom alebo si ich radšej pripravujete z babských receptov sami doma? Máte nejaký generáciami osvedčený recept?Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.